Beton architektoniczny

 

MODNE OKŁADZINY BETONOWE

Beton architektoniczny, dekoraycjny w dalszym ciągu na topie. Występuje przede wszystkim w formie płyt z widocznymi podziałami formatek jak również w w formie jednolitej dekoracyjnej powierzchni z różną fakturą i kolorystyką.

Materiał stosowany głównie we wewnątzch pomieszczeń oraz po odpowiedniej impregnacji preparatem silikowanym na zewnątrz.

Dla miłośników designerskich wnętrz występuję również z artystycznymi motywami, dekoracyjnie woskowany, wydrapywany oraz w formie wykonanych odręcznie odlewów w różnych kształtnych formach. 

Beton architektoniczny płyty, stworzony przez architektów stał się ważnym elementem nowoczesnej architektury.

Tynk dekoracyjny o efekcie betonu architektonicznego ( imitacja ) uznawany jest szczególnie przez wykonawców, dzięki łatwości aplikacji, oraz możliwości interpretacji wykonania każdej ściany w innym sposób. Istotny jest również fakt, iż nie jest łatwe stworzenie dwóch identycznych okładzin dekoracyjnych. Dzięki temu każda ściana staje się niepowtarzalna, inwestor może cieszyć się wyjątkową betonową ścianą. Beton dekoracyjny znajduje coraz większe zastosowanie w prawie wszystkich obszarach budownictwa. Tutaj możemy wyróżnić wspomniany architektoniczny beton, klasyczny jako sichtbeton o efekcie płyt szalunkowych oraz jako tynk imitujący dekoracyjny.

JM Dekor